Як готувати піцу в духовці

Піца користується любов'ю і популярністю у всіх куточках землі. Існує величезна кількість рецептів її приготування. І нічого складного в цьому немає. Але, щоб піца вийшла м'яка, легка і повітряна, при її приготуванні слід враховувати деякі моменти.
Якщо говорити про древніх вікінгів, то вони готували основу для піци на спеціальних сковорідках, після чого приправляли її м'ясом і сиром. Згодом ця страва з'явилося в Італії, де знайшло звичний для нас вигляд. У неаполітанському варіанті піци основними інгредієнтами стали сир і томати. Саме в Італії помідори спробували вперше, оскільки багато народів були впевнені в тому, що цей овоч отруйний, оскільки має яскравий окрас. До появи неаполітанського варіанта піци томати в цій страві були відсутні.

Спочатку піцу готували для себе бідні сім'ї. Для приготування цієї страви потрібне лише борошно, оливки, томати і сир, а цих продуктів у італійських селян і ремісників було більш ніж достатньо. Кожен селянський будинок в ті часи був обладнаний дерев'яною піччю - вона і стала першим пристосуванням для приготування піци. У печі підтримувалася достатня температура для того, щоб коржик з борошна запікалася настільки швидко, що начинка з овочів і сиру не встигала втратити своїх смакових якостей і користі. З тих часів і до сьогоднішнього дня кращою піцою вважають саме приготовану в дров'яній печі.
У 20 столітті у нас з'явилися інші види печей: піцу тепер можна готувати в газових і електричних духових шафах. Пристосувавшись до стрімкого темпу життя, люди почали віддавати перевагу пристрою, що дозволяють легко і швидко готувати їжу: затребуваними стали плити, духовки та мікрохвильові печі.
А для особливих шанувальників піци була розроблена навіть портативна піч для її приготування, яка може використовуватися прямо в автомобілі. Для приготування свіжої піци тепер слід просто підключити міні-піч до прикурювача, поставити в неї заморожену страву і почекати кілька хвилин. Таке задоволення коштує всього лише 36 доларів.
А для дуже зайнятих людей британці створили USB-мікрохвильовку, яка приєднується до комп'ютера і дає можливість приготувати піцу, навіть не відриваючи очей від рецепта в Інтернеті.