Справжня італійська піца

Якщо міркувати про процес приготування піци в загальному, то за кілька століть існування цієї страви, технологія її приготування практично не змінилася. Здебільшого зміни відбулися з тими численними пристосуваннями, за допомогою яких піца готується. В першу чергу це відноситься до печей: вони стали більш сучасними і вдосконаленими - газовими і електричними. Що стосується основних моментів приготування, то тут змін практично не відбулося: як і раніше, тісто для піци потрібно готувати виключно вручну, традиційної залишилася і рецептура. Тим, хто хоче приготувати самостійно справжню італійську піцу, потрібно запам'ятати, що цей процес не любить поспіху, метушні, і несумлінного до себе ставлення. Процес приготування повинен проходити в чіткій послідовності і без зайвого поспіху.

Необхідні умови справжньої піци

Дуже важливою характеристикою якісної піци є її еластичність, яка перевіряється наступним чином: піцу потрібно скласти навпіл, і тісто при цьому не повинно лопнути або тріснути. Насправді, щоб отримати піцу, яку можна ідеально складати навпіл, треба пекти її в спеціальній печі. Піч повинна бути дров'яною - вона дозволяє випікати піцу за дуже короткий час і при дуже високій температурі. Щоб піца вийшла дійсно м'якою, повітряною і ароматною, випікати її необхідно при температурі чотири сотні вісімдесят п'ять градусів, а час випікання має становити близько шістдесяти-дев'яноста секунд.

Природно, що величезне значення має і процес приготування піци. Щоб приготувати справжню італійську піцу, необхідно взяти пшеничну муку, причому помол її повинен бути дрібним, хоча при бажанні в неї можна додати і тверді сорти борошна. Необхідно також вміти розкачати тісто руками, без використання качалки. Хто з Вас коли-небудь бачив професіоналів-піццайола в процесі приготування піци? Вони можуть розкрутити коржик в повітрі, утримуючи її лише на одному пальці, і це при тому, що товщина коржі не перевищуватиме і трьох міліметрів.

У більшості рецептів для приготування піци не береться до уваги один важливий нюанс: в процесі приготування тіста в нього потрібно додавати трохи цукру. Точніше, навіть не в саме тісто, а в дріжджі - тоді, коли сухі дріжджі змішуються з теплою водою і незначною кількістю борошна. Дуже багато додають на даному етапі до дріжджів сіль - це серйозна помилка. Саме цукор сприяє тому, що відбувається більш активна і швидка реакція, відповідно, і саме тісто піднімається набагато швидше, і виходить більш повітряним.

Ще один важливий момент: з самого початку, приступаючи до замісу тіста, потрібно викладати борошно гіркою, а в центр цієї гірки додавати вже розведені дріжджі і оливкове масло. До речі, оливкову олію попередньо потрібно змішати з зазначеним в рецепті кількістю води і солі, і тільки після цього додавати його в борошно. І якщо вже мова йде про приготування справжньої італійської піци, то використовувати необхідно тільки оливкове масло, а не будь-яке інше. Додавати масло потрібно не тільки в тісто, потрібно змащувати їм і отриману коржик. У продажу навіть є спеціальні ємності для оливкового масла з досить вузьким носиком, завдяки якому дуже зручно наливати на корж необхідну кількість масла, що не переборщити при цьому. Традиційно масло наливають тоненькою цівкою по колу, починаючи від зовнішнього кола і рухаючись до центру. Відстань між цими колами має бути не дуже маленьким, принаймні, не менше ніж пів сантиметра.